Jakie kwiaty sadzimy w marcu, czyli kwiaty na Dzień Kobiet w twoim ogrodzie

5 marca 2021
Kobieta z bukietem tulipanów
  • Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli kiedy sadzić kwiaty w marcu?

  • Zakładanie ogrodu Warszawa, a więc jaką glebę lubią rośliny cebulowe?

  • Ogród w marcu Warszawa, czyli pomysł Mariana na prezent w Dzień Kobiet

Gdy nadchodzi Dzień Kobiet, my mężczyźni, jeśli chcemy sprawić miły prezent swoim ukochanym, często zastanawiamy się, co może być dobrym rozwiązaniem. Kolejny film w kinie? Nie, byliśmy już w Walentynki. Bombonierka? No ile można, poza tym kupowałem już takie tysiąc razy i wydaje mi się to już bez polotu. Cięte kwiaty? Kolejny bukiet, który zwiędnie i w najlepszym razie moja dziewczyna lub żona spali go w kominku.A może pomyśleć o prezencie, którego co prawda nasza ukochana nie dostanie od razu, lecz gdy będzie kwitł sobie w ogródku, będzie jej o nas przypominał? Może lepiej miast dziś pięknych lecz kilka dni później zwiędłych kwiatów, postarać się o coś, co zostanie z nami na dłużej i stanie się symbolem wiernej i stałej miłości? A może nasza druga połówka tak jak my pasjonuje się ogrodnictwem i chciałaby posadzić lub posiać coś razem z tobą?

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli co lepsze – kupić nasiona czy kwiaty na Dzień Kobiet?

Zamiast kupowania roślin, które szybko zwiędną, a co za tym idzie ich nawet najpiękniejszy kolor będzie dość krótko cieszył oczy naszej ukochanej, o prezencie na Dzień Kobiet możemy pomyśleć nieco wcześniej.

Zamiast bukietów, o których zapomnimy po kilku dniach, dobrze będzie w ramach niespodzianki pomyśleć o kwiatach na Dzień Kobiet nieco wcześniej. Sprawę mamy ułatwioną, jeśli wiemy, że kobieta lubi babrać się w ziemi tak jak my. Wtedy bardziej niż o pięknych kwiatach pomyślmy o kupnie nasion lub cebulek, które będziemy mogli posiać nawet w Dzień kobiet, a piękne kwiaty, które później z nich wyrosną będą nam przypominać o wzajemnej miłości.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli czym kierować się kupując nasiona?

Jeśli jednak kopanie i pielenie naszej ukochanej nie interesuje, to nic nie szkodzi. Kupmy ładny kwiat doniczkowy, który będzie w jej guście. W zależności od tego jaki gatunek kupimy, może się okazać, że zostanie z nami wiele lat i wyrośnie na piękny, cieszący oczy okaz.

Reklama

Twoja ukochana nie lubi pielęgnacji zieleni? Posłuchaj, co o babskich prezentach mówią kobiety!

Pielęgnacja ogrodu Warszawa, czyli jakie kwiaty sadzimy w marcu?

Kiedy zabieramy się za wczesny wysiew kwiatów, trzeba pamiętać, że nadają się do tego jedynie rośliny odporne na chłód. A nawet wtedy musimy bardzo uważać, kiedy zaczynać wysiew. Marzec jest bowiem miesiącem kapryśnym i gdy zbyt wcześnie posiejemy kwiaty, mogą one przemarznąć. Najlepiej, więc zaczynać wysiew od drugiej połowy marca, lecz gdy leży jeszcze śnieg, czekamy aż nastąpi realna możliwość wysiania nasion lub posadzenia bulw i cebul.

Dla swojej kobiety wybierz ulubione kwiaty łatwe w pielęgnacji

Rabata z daliami

W marcu sadzimy niektóre rośliny cebulowe takie jak dalie, begonie, mieczyki czy pacioreczniki. Lubią one glebę przepuszczalną, bogatą w próchnicę. Gdy sadzimy rośliny cebulowe, powinniśmy to robić w miejscu, gdzie nie gromadzi się woda podczas wiosennych roztopów, a ponadto podłoże jest luźne do głębokości 20-30 cm. Więcej można przeczytać tutaj.

W marcu siejemy w większości rośliny jednoroczne takie jak gipsówki letnie, nagietki lekarskie, maczki kalifornijskie, powoje trójbarwne, smagliczki nadmorskie, czarnuszki damasceńskie, ostróżeczki ogrodowe, groszki pachnące czy miłki letnie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Pielęgnacja ogrodu – co robimy w marcu? Kalendarz ogrodnika

Siejąc nasiona do gruntu powinniśmy pamiętać, by wybrać odmiany dobrze znoszące zmiany temperatur (polskie przedwiośnie jest bardzo zmienne), a także o włókninie, którą okrywamy zagony w dni, w które temperatura powietrza spadnie. Przeczytaj także. Mamy więc duży wybór nasion, które możemy kupić w Dzień Kobiet, a które razem wysiejemy nieco później.

Jeśli jednak macie dużo pracy, zawsze możecie zadzwonić do Mariana na numer: 669 939 999 lub napisać wiadomość na adres: kontakt@zamowmariana.pl i dzięki usługom ogrodniczym w Warszawie również na wiosnę w waszym ogrodzie zakwitną przepiękne kwiaty.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie