Dlaczego warto zadbać o zieleń w firmie? Pielęgnacja zieleni Warszawa

23 marca 2020
Mężczyzna biznesmen
 • Rośliny w biurze i wokół firmy. Zadbaj o pielęgnację zieleni w Warszawie i okolicy!

 • Wydatki na pielęgnację zieleni Warszawa. Zalicz do kosztów uzyskania przychodu!

 • Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty! Zamów usługi ogrodnicze Warszawa!

Rośliny działają kojąco na zmysły i koją emocje. Nie ma co do tego wątpliwości. Wiele osób zgodzi się z tym, że najlepiej odpoczywa się na łonie przyrody. Ale to nie wszystko! Zieleń przynosi także korzyści, jeśli znajduje się na terenie firmy. Marian dzisiaj przekaże wam najważniejsze zalety pielęgnacji zieleni firmowej. Zapraszam do czytania nie tylko przedsiębiorców, ale też pracowników i klientów.

Zadbane skwerki, czysty parking – co widzą twoi klienci?

Otoczenie firmy jest wizytówką przedsiębiorcy. Często decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie mają klienci, kontrahenci i kandydaci do pracy. Największą uwagę zwraca czystość parkingów, dróg ścieżek i chodników. Bałagan zwykle wywiera negatywne wrażenie – koniecznie trzeba zatem dbać o czystość i porządek wokół firmy.

Duża ilość zadbanej zieleni może sprawić, że firma zostanie odebrana jako przytulna, a przy tym profesjonalna. W końcu uporządkowana przestrzeń nasuwa skojarzenia, że firma tak samo dba o swoich pracowników, klientów, a nawet prawidłowe wykonanie zleconych projektów. Więcej zieleni to także lepsze warunki pracy, a to także wpływa korzystnie na motywację już zatrudnionych pracowników i zachęcenie tych, którzy dopiero przybywają na rekrutację.

Reklama

Jak może przebiegać pielęgnacja zieleni w firmie?

Pielęgnacja zieleni w firmie może odbywać się na kilka sposobów. Można ją wykonywać samodzielnie, czyli poprzez zatrudnionych pracowników, np. osoby sprzątające, konserwatorzy itp. Zatrudnić można także ogrodnika, który na co dzień będzie zajmował się otoczeniem firmy. Innym dobrym rozwiązaniem jest zamówienie usług ogrodniczych. Specjaliści profesjonalnie zajmą się pielęgnacją zieleni. Przytną krzewy, skoszą trawę czy zgrabią liście.

Jeśli potrzebujecie pielęgnacji zieleni, Warszawa nie ma czym się martwić. Marian świadczy kompleksowe usługi z tego zakresu nawet na dużych, wymagających obszarach, będących miejscem funkcjonowania firm.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli praca najlepszą reklamą!

Wszystko co trzeba zrobić, to zadzwonić lub napisać do Mariana, a pojawią się ludzie od wszystkiego, co wiąże się z pielęgnacją zieleni firmowej. Czas oczekiwania możecie umilić sobie przy dobrej książce. Słuchaliście już tego audiobooka?

Pielęgnacja zielnie Warszawa – Off Topic Mariana

Rośliny w biurze – dlaczego warto pielęgnować zieleń?

Zieleń warto pielęgnować także w biurze. Ma ona bowiem pozytywne skutki dla wszystkich, którzy pracują w pomieszczeniach pełnych ozdobnych roślin. Wiele badań wskazuje na to, że zieleń w biurze przynosi wiele korzyści:

 • oczyszcza powietrze z drobnoustrojów,
 • tworzy przyjazny mikroklimat,
 • wprawia pracowników w lepszy nastój,
 • stwierdzono, że poprawia wydajność pracy o 15-20%,
 • minimalizuje ilość błędów popełnianych przez pracowników,
 • nadaje otoczeniu przyjazny wygląd, tworząc alternatywę dla biurek, komputerów.

Ponadto zieleń ma ogromne znaczenie także dla odwiedzających firmę klientów. Zgodnie z najnowszymi badaniami istnieje zależność pomiędzy zadowoleniem klientów odwiedzających firmę a ilością zieleni znajdującej się wewnątrz. Warto pamiętać, że rośliny będą wyglądały dobrze tylko wtedy, gdy zostanie wdrożona odpowiednia pielęgnacja zieleni. Marian dobrze radzi, niezadbane rośliny mogą przynieść odwrotny skutek.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jakie błędy popełniamy przy pielęgnacji ogrodu? Tego unikaj!

Pielęgnacja zieleni – kiedy wliczysz w koszty uzyskania przychodu?

Mogłoby się wydawać, że pielęgnacja zieleni, zwłaszcza tej znajdującej się na zewnątrz, jest naprawdę kosztownym wydatkiem. Na szczęście, zgodnie z zapisami prawa, pielęgnacja zieleni może zostać zaliczona do kosztów.

Wydatki na pielęgnację zieleni mogą stanowić koszt uzyskania przychodu

Nie można uznać jej za działania reprezentacyjne, które mają na celu utrwalanie dobrego wizerunku firmy, podnoszenia jej prestiżu. Raczej należy te wydatki rozpatrywać jako koszt uzyskania przychodu, czyli związany z koniecznością utrzymania terenu wokół firmy w schludny i uporządkowany sposób. Warto pamiętać jednak, że by taka interpretacja mogła zostać zastosowana, na terenie posesji powinny zostać posadzone standardowe rośliny, podobne do tych znajdujących się na sąsiednich działkach.

Jeśli zatem potrzebna wam pielęgnacja zieleni Warszawa czym prędzej powinna odezwać się do Mariana. Chętnie zajmiemy się roślinami na terenie firmowym. Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, warto więc pomyśleć o profesjonalnych usługach ogrodniczych.

Pielęgnacja zieleni Warszawa – Zadbaj o teren wokół swojej firmy:)
Zrób to z Marianem – Zadzwoń lub napisz!

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

 1. Jak dbać o rośliny w domu? Plant Power - pielęgnacja zieleni - […] mogli przemienić naszego mieszkania w zielony zakątek. Tak samo, jeśli naszym zamiarem było zadbanie o to, by w firmie…
 2. Pielęgnacja zieleni pokojowej. 650 propozycji Angeliki Throll - […] oraz odpoczynkowi. Jest ona również bardzo pożądana w miejscach pracy. W związku z tym, pielęgnacja zieleni w obszarach codziennej…
 3. Ogrodowe przebudzenie - pielęgnacja zieleni i jej rola w mieście - […] z naturą chociażby w małym stopniu? Wystarczy, że zaczniemy od siebie: zajmiemy się ogrodem, zadbamy o zieleń w miejscu…

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie