Czyszczenie ulic Warszawa, czyli trochę o pługach śnieżnych

2 marca 2020
Odśnieżanie ulic pługiem śnieżnym
 • Halo, halo! Sprzątanie ulic Warszawa, czyżby pracy było mniej z powodu widocznego gołym okiem braku zimy?

 • Sprzątanie ulic Warszawa, czyli jakie są skutki braku zimy?

 • Czyszczenie ulic Warszawa, czyli jakie są modele pługów śnieżnych?

 • Sprzątanie ulic Warszawa, czyli kiedy, którego modelu pługu użyć?

Sprzątanie ulic Warszawa, czyli przeczucia Mariana i narzekanie na zmiany klimatu

Witam was serdecznie. To znowu ja Marian. Ten od sprzątania ulic w Warszawie. Każdy gdzieś głęboko czuje, że już niedługo kolejna zima będzie jedynie wspomnieniem. Dla niektórych radosnym, bo udało im się podczas ferii wyjechać na narty, a dla drugich przykrym, bo zostali w stolicy, gdzie w tym roku praktycznie nie było śniegu, a o ponury nastrój przyprawiały zacinające w drzwi, ściany i okna deszcze, po których przejściu zostawały kałuże, a gdy przypadkowo zaplątał się między nie płatek śniegu, tworzyła się chlupocząca breja.

Reklama

Ciepły grudzień niemile widziany, czyli złe skutki braku zimy

Każdy wie, jakie są zalety braku śniegu i nieco wyższe temperatury. Wielu Warszawiaków cieszy się, że nie musi się samochodem przedzierać przez zwały śniegów, a butów nie niszczy sól drogowa.

Ale każdy może ujrzeć gołym okiem, że ten stan rzeczy jest problemem dla polskiej przyrody.
Rośliny zaczynają za wcześnie swój okres wegetacyjny i przymrozki mogą je uszkodzić. Ponadto jest więcej przeziębień wśród ludzi, bo nie ma mrozu, który w jakiejś części eliminuje bakterie. Inny skutek możemy zobaczyć w lecie. Mówię tu o większej niż zazwyczaj ilości komarów, których liczba bez eliminującego jakąś ich część mrozu rośnie bez przeszkód.

Tak, więc jak widać brak zimy nie jest tak dobry, jak nam się może wydawać i możemy tylko starać się, by nie doszło do jeszcze większego ocieplenia klimatu.

Zima, której nie było, czyli zadziwiająco spokojny czas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Sem nulla pharetra diam sit amet nisl suscipit adipiscing. Placerat duis ultricies lacus sed turpis tincidunt id.

Czyszczenie ulic Warszawa – w tym roku pługi śnieżne nie wyjechały na drogi

Niestety przewidywanie Mariana kończy się często odwrotnie, niż bym sobie życzył, więc pługi stały w garażach, śniegu nie było, a niektóre rośliny kompletnie zgłupiały i zaczęły budzić się ze snu zimowego i wytwarzać pączki.

W sumie to jestem ciekawy, czy w niedalekiej przyszłości zimy w Polsce nie zanikną, a co za tym idzie, czy odśnieżanie będzie się opłacać i skończy się na tym, że o każdej porze roku pożądaną usługą będzie czyszczenie ulic w Warszawie takimi metodami, jakie stosuje się wiosną, latem i jesienią.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Czyszczenie ulic Warszawa, czyli jakie zalety ma sprzątanie na mokro
Sprzątanie ulic Warszawa, a może wreszcie powiem czym można unicestwić bród?

A dzisiaj, żeby na chwilę przenieść się w nieistniejący już zimowy klimat, napiszę wam o pługach śnieżnych: jakie są ich typy i inne ciekawe rzeczy.

Sprzątanie ulic Warszawa, czyli wojna Mariana ze śniegiem

Kiedy z nieba sypie się gęsty, biały puch, trzeba sprawić, żeby ulice po czasie utrudnień były przejezdne. Najpierw wyjeżdżamy na ulice pojazdami, do których mogą być podczepione pługi śnieżne (np. ciągnikami komunalnymi). Później do akcji wkraczają posypywarki sypiące na ulice piasek lub znienawidzoną przez ludzi sól, o czym więcej w filmie.

Marian sprząta ulice w Warszawie, czyli kiedy jaki model pługu się przyda?

Jeśli chcemy czyścić ulice w Warszawie i w danej chwili potrzebny jest nam pług śnieżny, to musimy się zastanowić, jakiej wielkości teren sprzątamy, czy ma on duże nierówności, bo od tego zależy, czy użyjemy lekkiego, czy bardziej masywnego modelu maszyny.

Przykładowo ultralekki pług śnieżny może być użyty do oczyszczania chodników, placów, parkingów czy bocznych dróg. Jego przykładowe wyposażenie to:
stalowa listwa zgarniająca (Hardox) lub gumowa,

 • poprzeczne kopiowanie terenu,
 • hydrauliczne sterowanie odkładnicą,
 • regulacja wysokości zaczepu,
 • blokada uchylnej odkładnicy,
 • zabezpieczenie – uchylna odkładnica.

Niewielką masą wyróżniają się również modele Lite, które są odporne na uszkodzenia i przystosowane do pracy na terenach z dużymi nierównościami. Ich wyposażenie podobne jest do tego opisanego powyżej.

Innym modelem wartym wzmianki jest też pług śnieżny PSV dobry do sprzątania terenów przyfabrycznych, parkingów, chodników itp. W skład jego wyposażenia wchodzą:

 • listwa zgarniająca stalowa (Hardox) lub gumowa,
 • hydrauliczne sterowanie odkładnicą,
 • zabezpieczenie – uchylne lemiesze,
 • zabezpieczenie przeciążeniowe zaczepu (zrywane połączenie śrubowe),
 • zaczep na przedniTUZ ciągnika Kat II Euro/SMS/Ramka zaczepu,
 • możliwość montażu chorągiewek.

Z kolei City jest serią pługów śnieżnych do oczyszczania placów, chodników i dróg osiedlowych. Podczepiane są one do ciągników komunalnych o małej mocy. Ich wyposażeniem jest:

 • listwa zgarniająca stalowa (Hardox) lub gumowa,
 • hydrauliczne sterowanie odkładnicą,
 • zaczep do ciągników małej mocy – komunalnych,
 • zabezpieczenie – uchylne lemiesze,
 • zabezpieczenie przeciążeniowe zaczepu (zrywane połączenie śrubowe),
 • ramka na przedni TUZ ciągnika.

Widzicie więc, że ilość modeli jest całkiem pokaźna i każdy znajdzie coś dla siebie.

A jeśli chcecie skorzystać z moich usług to dzwońcie na numer 669 939 999 i piszcie na adres mailowy kontakt@zamowmariana.pl, a problem możecie uważać za rozwiązany.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie