Czyszczenie placów Warszawa – jak usunąć zabrudzenia z kostki brukowej?

27 lutego 2020
Plac z kostki brukowej
 • Jak utrzymać plac z kostki brukowej w idealnym stanie?

 • Dlaczego warto zamówić czyszczenie placów w Warszawie?

 • Usługi porządkowe Warszawa – komu zlecić?

Kostka brukowa jest bardzo popularnym rozwiązaniem — pozwala utwardzić plac, a jednocześnie wygląda estetycznie. Marian zdaje sobie sprawę i wy zapewne też, że kostka wymaga jednak odpowiedniej konserwacji oraz czyszczenia. W końcu codziennie jest narażona na zabrudzenie piachem, błotem, olejami samochodowymi, benzyną, a także zanieczyszczeniami pochodzącymi z powietrza. Jak zatem wyczyścić plac z kostki brukowej?

Na jakie zabrudzenia narażona jest kostka brukowa?

Jeśli chodzi o czyszczenie placów Warszawa jest prawdziwym polem doświadczalnym. Marian widział tu przeróżne zanieczyszczenia, do których najczęściej należały:

 • piasek, kurz oraz błoto,
 • opadające z drzew liście i igły,
 • odchody i inne zabrudzenia pochodzenia zwierzęcego,
 • odpady, które łatwo przylegają do kostki brukowej, np. guma do żucia,
 • oleje i płyny wyciekające z auta,
 • zabrudzenia z wody mającej wysoką zawartość żelaza,
 • mech i inne rośliny wyrastające pomiędzy kostką brukową.

Zabrudzenia kostki można mnożyć w nieskończoność. Czasami znajdują się na niej zacieki po detergentach, ślady po nawozach, a nawet pozostałości substancji, które docierają do ziemi wraz z kwaśnym deszczem. Wszystkie te zabrudzenia trzeba koniecznie usuwać.

Reklama

Regularne czyszczenie placów Warszawa

Marian uwielbia wam dawać sprawdzone rady oparte na wieloletniej praktyce zdobytej w zakresie usług porządkowych w Warszawie. W związku z tym przekażę wam tę najprostszą, ale jednocześnie najważniejszą.

Czyszczenie placów z kostki brukowej trzeba wykonywać systematycznie

Jest kilka argumentów, które przemawiają za tym, by czyścić plac z kostki brukowej regularnie. Po pierwsze niektóre zabrudzenia będą trudne do usunięcia, jeśli zostaną na kostce zbyt długo. Po drugie, intensywne zabrudzenia, które nie są usuwane, prowadzą do niszczenia kostki brukowej. Po trzecie, kostka brudzi się bardzo szybko i będzie wyglądała paskudnie, jeśli nie będziemy jej czyścić regularnie. Po czwarte, nieusuwanie brudu może prowadzić do drobnych uszkodzeń, w których następnie zbiera się woda. Jej zamarzanie może prowadzić do naruszenia struktury podłoża.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Prace porządkowe – mechaniczne czyszczenie ulic. Jakie ceny w Warszawie?

Czyszczenie placów Warszawa – jak usunąć zabrudzenia?

Zabrudzenia z kostki brukowej można usunąć na własną rękę, np. myjką ciśnieniową. Jednak takie czyszczenie sprawdzi się tylko w przypadkach, kiedy powierzchnia kostki jest niewielka, zabrudzenia nieznaczne, a między kostką i na jej powierzchni nie występuje mech i porosty.

Sprzątanie bardzo zabrudzonej kostki lepiej zlecić Marianowi, czyli firmie profesjonalnie zajmującej się czyszczeniem placów w Warszawie. Pomoc przyda się zwłaszcza przy zaawansowanym rozwoju mchu, a także tłustych plamach z olejów. Co więcej, czyszczenie kostki brukowej zajmie doświadczonej firmie znacznie mniej czasu niż właścicielowi lub zarządcy placu. Za pomocą odpowiednich urządzeń i substancji czyszczenie przebiegnie sprawniej i dokładniej.

Wystarczy zamówić Mariana. Ekipa wyczyści plac na błysk, a wy w tym czasie możecie poświęcić się pracy lub ulubionym zajęciom, np. wybrać się do kina. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego hitu, posłuchajcie!

Czyszczenie placu Warszawa- Off Topic Mariana

Usługi porządkowe – dlaczego warto zdecydować się na pomoc przy czeszczeniu placu?

Decyzja o zleceniu czyszczenia kostki nie zawsze jest prosta. Większość z nas kieruje się względami finansowymi. Jednak to droga na skróty. Skorzystanie z usług Mariana lub innej firmy może być korzystniejsze ze względu na:

 • dokładne wyczyszczenie kostki, nawet z ciężkich do usunięcia zabrudzeń,
 • utrzymywanie się efektu czyszczenia bardzo długo — nawet do kilkunastu lat,
 • stosowanie przez firmy nowoczesnych i bezpiecznych dla środowiska i kostki metod, jak np. czyszczenie parą wodną,
 • przeprowadzenie impregnacji po czyszczeniu kotki, która zapobiega jej niszczeniu i osadzaniu się kolejnych zabrudzeń.

Jak znaleźć dobrą firmę do czyszczenia placów w Warszawie?

Wybierając firmę do usunięcia zabrudzeń z kostki, trzeba się dobrze zastanowić. Poszukując wykonawcy, należy zwrócić uwagę na to, jakie wyposażenie posiada oraz jakie środki stosuje. Warto też poprosić o przykłady przeprowadzonych realizacji.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz gruzu Warszawa. 7 sprawdzonych sposobów na to, jak znaleźć dobrą firmę?

Na szczęście, jeśli chodzi o czyszczenie placów Warszawa nie ma się o co martwić. U Mariana zawsze znajdziecie pomoc i radę w tej kwestii. Wystarcz zadzwonić do Mariana, a przybędę najszybciej jak to możliwe, oczyścić kostkę na następnych kilka lat i podpowiem, jak samodzielnie o nią dbać.

Czyszczenie placów Warszawa – dokładnie i skutecznie!
Sprawdźcie! Dzwońcie lub piszcie do Mariana:)

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie