6 ciekawych blogów o pielęgnacji ogrodu. Subiektywny ranking Mariana

2 listopada 2020
Scrabble z hasłem blog
  • Pielęgnacja ogrodu Warszawa – skąd czerpać praktyczną wiedzę?

  • Blogi o pielęgnacji ogrodu nie tylko dla warszawiaków – poznaj ulubieńców Mariana!

  • Usługi ogrodnicze Warszawa – co znajdziesz na blogu Mariana?

Blogów o pielęgnacji ogrodów jest wiele. Natomiast te, które prowadzone są z pasją, rozpoznaję od razu. Nie ma tam tylko pięknych zdjęć ogrodów i wyszukanych roślin, ale też wiele praktycznych wskazówek i porad. Na które warto zwrócić uwagę? Oto ulubieńcy Mariana!

Pielęgnacja ogrodu Warszawa – skąd czerpać wiedzę?

Czy wszystkie osoby zajmujące się ogrodnictwem opierają się na swoim zmyśle estetycznym i intuicji? Oczywiście, że nie. Najważniejsza jest fachowa wiedza z danego tematu. Możemy posiąść ją przy pomocy książek czy czasopism, ale to nigdy nie będzie równać się z wiedzą zdobytą w czasie osobistych doświadczeń z sadzeniem, sianiem, pieleniem, kopaniem, obcinaniem czy walką ze szkodnikami. Wypróbowane na własnej skórze metody pracy w ogrodzie są nieprzecenione. Można dołożyć do tego jeszcze przekonanie, że trzeba mieć rękę do roślin, ale gwarantuję, że rękę do roślin ma każdy, kto od lat przy nich pracuje. Skąd więc czerpać wiedzę?

Reklama

Blogi o pielęgnacji ogrodu to źródło wiedzy opartej na doświadczeniu

Można czytać książki, czasopisma lub blogi, gdzie trafimy na osoby, które rzeczywiście kochają swoją pracę i tam na pewno znajdziemy wiele praktycznych wskazówek i fachowych porad, ale najlepszym sposobem jest po prostu zakasanie rękawów i zabranie się za pracę w ogrodzie. Niemniej istnieją takie blogi, na które warto zajrzeć, nawet gdy jest się wyjątkowym specjalistą w swoim fachu. Tam zawsze natraficie na coś ciekawego.

Ciekawe blogi o pielęgnacji ogrodu nie tylko w Warszawie

Blogi prowadzą różne osoby. Są to zarówno panie jak i panowie, a także firmy, które profesjonalnie zajmują się projektowaniem, zakładaniem i pielęgnacją ogrodów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Szukasz ogrodnika? Poznaj najlepsze usługi ogrodnicze w Warszawie i okolicy

Marian nie ocenia po tym, komu z oczu dobrze patrzy. Zdecydowanie przeglądam i czytam wszystkie artykuły, oglądam zdjęcia i filmiki, a gdy znajdę coś, co mnie zdecydowanie zbije z pantałyku, oczywiście w pozytywny sposób (bo na odwrót też bywa), to już wiem, że trafiłem na wartościowe materiały.

Pielęgnacja ogrodu, szczególnie w takim mieście jak Warszawa, rządzi się własnymi prawami i tylko prawdziwi znawcy wiedzą, co w trawie piszczy. Jeśli jeszcze tu jesteście, zobaczcie, jak wygląda lista ulubionych blogów Mariana:

  1. poradnikogrodniczy.pl – na tym blogu jest tak duża ilość materiałów, że nawet jakbym nie chciał, to i tak znajdę coś, o czym jeszcze nie wiedziałem. Autor zdecydowanie się postarał.
  2. ogrodowisko.pl – pasjonat pasjonata rozpozna od razu, a temat pielęgnacji ogrodu została potraktowany bardzo szeroko – świetne opisy ogrodów napotkane w podróżach po całym świecie. Nawet jeśli Warszawa nie jest miejscem, gdzie takie rośliny urosną, to przynajmniej warto o nich wiedzieć.
  3. 4poryroku.net/blog – zaglądam, bo przyznam, że o niektórych praktycznych wskazówkach dotyczących chorób roślin nie miałem wystarczającego pojęcia. Tutaj znacznie poszerzycie wiedzę o wielu gatunkach ozdobnych.
  4. inspirowaninatura.pl – mój konik, czyli miłośnicy zieleni w mieście. Wiadomo – usługi ogrodnicze Warszawa, a miasto rządzi się własnymi prawami i każda dobra rada jest na wagę złota.
  5. ogrodniktomek.pl – tutaj wszystko pokazane jest od podszewki – za to właśnie Marian lubi Tomka. Jeśli grafik prac związanych z pielęgnacją ogrodu nastręcza wam trudności, koniecznie zajrzyjcie do sekcji „kalendarz ogrodnika”.
  6. Maja w ogrodzie – tę panią chyba wszyscy lubią oglądać, a ja nie będę się wyłamywał. Doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich, którzy zamiast czytać, wolą przekaz video.

Warto też szukać informacji o pielęgnacji ogrodu na YouTube – Zobacz przykład!

To oczywiście tylko wybrane propozycje. Gdzie jeszcze warto zajrzeć?
Oto lista blogów!

Usługi ogrodnicze Warszawa – pamiętaj o blogu Mariana!

A teraz przejdziemy do sedna, bo co tu owijać w bawełnę – praca w ogrodzie do lekkich nie należy, dlatego też na polu bitwy pozostają tylko najwięksi pasjonaci, którym szpadle, haki, grabie i błoto nie stoją na przeszkodzie, aby realizować swoje życiowe zadanie, czyli ogrodnictwo.

Moje usługi ogrodnicze Warszawa obejmują szeroki zakres wszelkich prac przy ogrodach i innych miejscach zielonych. Zaprojektuję i przyznam, że to lubię najbardziej, ale także posadzę rośliny, a gdy trzeba będzie je wypielić, to tego też się podejmę – przecież w końcu to ja je sadziłem. Przygarnę i wypielęgnuję również te, o których już właściciel zapomniał lub nie ma dla nich czasu – zobaczysz wtedy jak się odwdzięczą.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli praca najlepszą reklamą!

Pielęgnacja ogrodu to dla mnie także zapuszczone żywopłoty, sadzenie drzew – a te w miastach są naprawdę mile widziane, doprowadzenie do porządku trawników, klombów, słowem – usługi ogrodnicze Warszawa kompleksowo i fachowo. I oczywiście z sercem – bo rośliny to przecież moja pasja.

Usługi ogrodnicze Warszawa – Zadzwoń i powiedz, czego potrzebujesz
Marian i ekipa czeka:)

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie